Фотограф знайшов в лісах Амазонки плем’я, яке ніколи не контактувало з цивілізацією. І жахнувся…


Півтори сотні років тому на глобусі було повнісінько білих плям. Діти із задоволенням читали книги, в яких мандрівники описували екзотичні країни, а суспільство постійно розбурхували звістки про приголомшливі відкриття.

Сьогодні від колишніх таємниць не залишилося і сліду. Лише де-не-де на земній кулі збереглися куточки, де люди, як і раніше, живуть немов в далекому минулому.

Один з цих куточків — угіддя народу яномамо, індіанців, що мешкають в джунглях десь між Бразилією і Венесуелою.

За словами вчених, яномамо складаються з безлічі окремих племен. Більшість з них чудово обізнані про існування великого світу і підтримують контакти з цивілізацією. Але є серед яномамо і племена, що живуть за своїми правилами в джунглях без будь-якого зв’язку з іншими людьми.

На знімках в цій статті відображена село племені мохіхатетема. У минулому вчені вже вели аерофотозйомку їхніх помешкань, але близько року тому дослідники втратили індіанців з уваги. За словами фотографів, за цей час поселення збільшилося. Судячи з усього, в племені з’явилися як мінімум дві нові сім’ї.

Плем’я активно уникає контактів з навколишнім світом, ці люди не спілкуються навіть з представниками інших племен яномамо. На появу над їхніми будинками повітряного транспорту мохіхатетема відреагували досить агресивно. Поки більшість членів племені з подивом розглядали літаючу машину, деякі воїни загрозливо демонстрували зброю.

Дехто з чоловіків навіть намагався прицільно метати списи в спостерігачів. Варто сказати, таку реакцію люди мохіхатетема демонструють не без приводу. Чужинці доставляють індіанцям безліч проблем. Справа в тому, що у володіння яномамо щороку вторгається все більше і більше нелегальних золотошукачів, яких тут називають гарімпейрос.

На уряду надії немає. Близько 40 років тому можновладці і зовсім називали гарімпейрос одним із стовпів економіки, так що заважати їм правоохоронці не будуть. А самі шукачі золота не тільки палять села і вбивають індіанців, а й «знайомлять» місцевих жителів з цілим набором невідомих їм раніше хвороб. Грип, кір і туберкульоз несуть для яномамо смертельну небезпеку!

Зустрічі з любителями швидкої наживи відвертають дикі племена від яких би то не було контактів з цивілізацією. Вище, наприклад, відображені представники ще однієї народності Бразилії, які обстрілюють літак спостерігачів з луків. Ролик нижче проллє світло на стан справ.

Зараз ситуація з племенем мохіхатетема знаходиться під контролем. Дослідники не намагаються йти на контакт з самобутнім народом, а повітряні спостерігачі здебільшого зайняті відстеженням вторгнення золотошукачів.

Боюся, втім, що, якщо уряди країн, на території яких проживають яномамо, будуть продовжувати закривати на гарімпейрос очі, рано чи пізно індіанська народність буде стерта з лиця землі.

А що ти думаєш з приводу ситуації, що склалася навколо незвичайного племені? Поділися своєю думкою в коментарях!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Фотограф знайшов в лісах Амазонки плем’я, яке ніколи не контактувало з цивілізацією. І жахнувся…