Трагічна доля «запасної» принцеси Маргарет — молодшої сестри королеви Єлизавети…


Історія британської королівської сім’ї цілком би могла стати основою для якого-небудь великого серіалу чи багатосерійного фільму. Навіть історія сходження нинішньої королеви Єлизавети II на трон має цікаві сюжетні повороти.

Після зречення від престолу її дядька Едуарда VIII престол перейшов до її батька Георга VI. Попередній король відмовився від титулу, вибравши кохання дівчини, з якою прожив до самого кінця свого життя. На жаль, батько майбутньої королеви помер рано і на Єлизавету монарші обов’язки.

Тоді всі забули про її молодшу сестру Маргарет, яку пізніше прозвали запасний принцесою. Дівчатка були дружні з самого дитинства, але незабаром це швидко змінилося, адже вони були повними протилежностями.

Запасна принцес була красунею, а її чарівність і легкість притягували чоловіків, як магніт. Не дивно, що старша сестра заздрила, та настільки сильно, що зламала життя тієї, яка задовго до Діани вважалася іконою стилю.

На коронації Єлизавети II Маргарет змахнула пил з піджака героя Другої світової війни капітана Пітера Таунсенда, що не могло залишитися непоміченим. Під тиском ті були змушені зізнатися в своїх почуттях один до одного.

Намічався великий скандал, принцеса і простолюдин, нехай і герой війни. Саме остання абияк рятувало ситуацію, але був ще один момент — Пітер був розлученим і мав двох дітей. Церква забороняла подібні шлюби.

Єдиним виходом було дочекатися, коли Маргарет настане 25 років. Тоді, відмовившись від титулу, вона могла б вийти заміж. Крім того, сама королева могла дати дозвіл на цей шлюб, переписавши деякі документи давно минулих років, але робити цього не стала і лише зайвий раз натиснула на сестру.


Замість цього капітана Таунсенда випровадили з країни в Бельгію нібито для несення там служби, а принцеса Маргарет виконувала свої прямі обов’язки – візити і офіційні поїздки. Останній вікенд перед 25-річчям дівчата закохані провели разом.


В результаті Маргарет була змушена публічно відмовитися від шлюбу з Таунсендом. З цього моменту вона стала люто ненавидіти свою сестру і всіляко намагалася їй помститися. Її постійно бачили на різних розважальних заходах у великій компанії серед кавалерів і алкоголю.

На святковому прийомі на честь 10-ї річниці шлюбу Єлизавети Маргарет не була присутня. Вона просто вирушила з подругою до театру, заглянувши на захід лише на годинку в самому кінці. Її образ життя став приводом для критики в ЗМІ, але принцеса переносила всі образи.

На зло своїй сестрі вона знову спробувала вийти за простолюдина — фотографа Тоні Армстронга-Джонса, якому сама запропонувала цей союз. Дитячі уявлення про помсту підштовхнули її на цей необдуманий крок. За ним послідували 18 років нещасливого шлюбу, безліч коханців і швидке згасання.

Про весілля Маргарет зараз згадують рідко, але це була велика подія. Всі дівчата мріяли бути схожою на неї, а її шлюбна сукня від Хартнелла було ідеальною пропорцією скромності і стилю.

«Англійська троянда», так її колись звали, померла на самоті, нікому не потрібною, в 2002 році. Її життя було яскравим і швидкоплинним, як спалах, їй просто не пощастило народитися не в тій родині. З її зовнішністю і шармом вона цілком могла б стати королевою світу. Ну а Єлизавета II завжди ставила традиції і честь сім’ї понад усе.

Відверто кажучи, складно її судити за зламану долю сестри. Та й шлюби нинішніх принців говорять про те, що королева стала менш суворою, можливо, трагічне життя Маргарет чомусь її навчило.

Як ти вважаєш, чия провина у нещасливому шлюбі принцеси: Єлизавети або самої Маргарет? Поділися думкою в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Трагічна доля «запасної» принцеси Маргарет — молодшої сестри королеви Єлизавети…