Трагічна доля актора Івана Миколайчука, який пішов з життя у 46 років.


Поряд із загальнорадянської кінематографом, основними майданчиками для якого стали московські, ленінградські й одеська кіностудії, активно розвивалося кіно республік величезної держави. Серед цих кінематографічних робіт найбільш яскраво виділялася творчість українських режисерів і акторів.

Багато радянських кіноманів знали і поважали геніального українського режисера Олександра Довженка, проте були і не менш талановиті українські актори. Сьогодні ми хочемо розповісти тобі про генія Івана Васильовича Миколайчука, роботи якого відзначали далеко за межами СРСР.

Доля актора Івана Миколайчука

Ранні роки

Майбутня зірка кінематографа народилася в маленькому селі Чортория Чернівецької області. Іван був одним з 13 дітей в сім’ї бідного селянина Василя. Жили настільки небагато, що дітям з малих років доводилося працювати в полі, щоб допомогти батькам заробити на шматок хліба.

Втім, важка щоденна праця ніяк не вплинула на веселу вдачу Миколайчука. Ще юнаком він захопився театром, потім став актором місцевого сільського трупи.

Театральне життя

Після закінчення школи Іван переїхав до Чернівців, де з успіхом закінчив музичне училище, а потім реалізував свою мрію — влаштувався в драматичний театр.

Наступним етапом життя молодого артиста став переїзд до столиці. У Києві Миколайчук вразив приймальної комісії і став студентом Київського інституту театрального мистецтва.

Саме тут Іван дебютував як актор. Режисер-початківець запросив Миколайчука знятися в своїй роботі — стрічці «Двоє».

Початок слави

Але весь світ дізнався про талант Івана Миколайчука з виходом в прокат фільму «Тіні забутих предків». Драма розповідає про закоханих, які відбуваються з двох ворогуючих родів гуцулів. Михайло Коцюбинський надихнувся красою Карпат і створив свою версію «Ромео і Джульєтти», а режисер Сергій Параджанов подарував твору екранне життя.

Стрічка завоювала десятки престижних нагород на міжнародних кінофестивалях і навіть увійшла до Книги рекордів Гіннесса за кількістю отриманих премій, а Миколайчук прославився як серйозний драматичний актор.

Звинувачення в націоналізмі

Наступні роки актор знімався в інших фільмах українських режисерів, а в кінці 70-х почав і сам знімати фільми. Однак в ці роки починається переслідування українських діячів культури. Параджанова заарештовують і звинувачують у націоналізмі.

Нелегко доводиться і Миколайчуку, влада забороняє йому знімати нові фільми. Лише заступництво партійного діяча Володимира Івашка з Харківського обкому дозволило Івану випустити на екрани «Вавилон XX», який згодом завоював нагороди на радянських кінофестивалях.

Кохання всього життя

Свою першу і єдину любов артист зустрів за лаштунками Чернівецького театру. Красуня Марічка відповіла взаємністю на залицяння боязкого хлопця і залишилася з ним до кінця його днів. Вони разом переїхали до Києва, де і надали своїм відносинам офіційний статус.

Останні роки життя Миколайчук тяжко хворів: у нього виявили рак, який потроху висмоктував з артиста життєві сили. Дружина підтримувала Івана як могла, однак проти хвороби виявилася безсилою. Не стало актора в 1987 році, йому було всього 46 років.

Скільки талановитих людей пішло з життя передчасно через невиліковних хвороб! Підступна природа відбирає у нас найкращих, залишаючи лише спогади і гіркоту втрати.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
61
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
4
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Трагічна доля актора Івана Миколайчука, який пішов з життя у 46 років.