Журналісти рознюхали, ким стали чотири ботани зі знаменитої фотографії.


Цей мем 20-річної давності знайомий більшості з нас як «Вбивча вечірка». На знімку, що облетів весь світ, зображені четверо худорлявих хлопців в мішкуватих светрах, які спокійно сидять з кам’яними обличчями за дерев’яним столиком. Як тільки не додумувались користувачі мережі пожартувати над цією четвіркою.

Скромні посиденьки хлопців називали «вечіркою ботанів», кепкували про «нестримні веселощі» або просто закликали юнаків «відриватися на повну». Але ж жартівники не беруть до уваги той факт, що знімок цей був зроблений 21 рік тому! Ось ким сьогодні стали колишні «ботани»…

Спочатку звернемося до історії. Журналістам вдалося з’ясувати, що хлопців сфотографували в 1997 році. Це було в польському селі Звардонь, де зібрали талановитих школярів, переможців місцевих олімпіад з математики для підготовки до міжнародних змагань. Знімок був зроблений Єжи Беднарчиком, учителем дітей.

Сам викладач на звв’зок з журналістами виходити не захотів. Зате ЗМІ вдалося поговорити з Томеком Чайкою, одним з зображених на фото хлопців. Він поділився з інтервв’юерами іменами своїх колишніх друзів, а також розповів, чим зараз зайнятий сам.

Журналісти очманіли, дізнавшись, що тепер Томек працює у всесвітньо відомій компанії SpaceX на Ілона Маска. Чайка розробляв програмне забезпечення, завдяки якому відбувається управління ракетою Falcon Heavy. По суті, саме Томек з колегами зробили можливим нещодавній виліт на орбіту електромобіля Tesla.

Як з’ясувалося, після школи хлопець вступив на факультет інформатики Варшавського університету. Під час навчання Томек зарекомендував себе на чемпіонатах з програмування, що проводяться фахівцями з компанії Microsoft. Десять років тому Чайка трудився в Google, а сьогодні переїхав до Каліфорнії і працює на Ілона Маска.

Про інших хлопців з знаменитої фотографії відомо набагато менше. Після перемог на олімпіадах з математики 1997 та 1998 років сліди Яна Пелц губляться.

Марчин Петриковський теж став програмістом і працює на фінську IT-компанію Tieto. Ну а Петро Прітицкого зараз живе в Канаді, куди переїхав зі своїм коханням, і викладає в Університеті Макгілла.

Як бачиш, практично всі «ботани» сьогодні стали надзвичайно успішними людьми. 20 років тому люди сміялися над ними, а сьогодні саме ці хлопці штовхають вперед науку.

Цікава стаття? Поділися з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Журналісти рознюхали, ким стали чотири ботани зі знаменитої фотографії.