Коли дівчині було 14 років, вона потрапила в полон до індіанців. Ті поставили їй на обличчі тавро…


Напевно, ти не раз чув історії, коли через одну подію кардинально змінювалося ціле життя людини. Більше скажу, я впевнений, що подібні моменти були або будуть у кожного з нас, але часом ми їх не помічаємо.

У головної героїні цієї історії такою подією стала загибель майже всієї її сім’ї від рук індіанців. Сьогодні ми розповімо про долю Олів Оатман, що жила в XIX столітті.

Батьків дівчини звали Ройс і Мері. Вони були мормонами і разом зі своїми сімома дітьми збиралися перебратися в Каліфорнію, щоб осісти там. По дорозі на них напало плем’я індіанців (ймовірно, східні Явапай). Ця зустріч в 90 км від Юми отримала назву «Оатманська різанина».

З усієї сім’ї в живих залишилися тільки 14-річна Олів, її 7-річна сестра Мері-Енн і 15-річний брат Лоренцо. Останнього сильно побили і просто залишили вмирати, а дівчаток забрали з собою.

По дорозі Олів і Мері-Енн неодноразово просили зупинитися, щоб відпочити або попити води, але після подібних прохань індіанці тільки прискорювали крок.

Лоренцо зміг дістатися до найближчого поселення мормонів-емігрантів. Йому допомогли повернутися до тіл рідних і поховати їх.

Тим часом Олів і Мері-Енн стали рабинями Явапай. Вони збирали хмиз і робили іншу роботу. Місцеві діти часто знущалися над дівчатами. Так минув рік, поки сюди не заглянули індіанці з племені Мохаве, які прийшли з метою обміну товарами.

Мохаве викупили дівчат. Виявилося, що їх село більш розвинене, та ще й особисто вождь племені, якого звали Еспане, прийняв дівчаток в свою сім’ю. Його дружина Аеспанео і дочка Топека дбали про Мері-Енн і Олів. Пізніше остання не раз з теплотою згадувала про них.

Дівчата стали повноцінними членами племені. Їм зробили татуювання на обличчі і плечах. За віруваннями Мохаве такі малюнки допоможуть членам племені пізнати одне одного після смерті. Пізніше пастор Ройал Страттон напише книгу про сестер. У ній Олів буде стверджувати, що їх татуювали як рабинь. Але це неправда, адже тільки повноправні члени племені отримували право носити такі татуювання.

Різні емігранти неодноразово зупинялися в селі доброзичливих Мохаве. Мері-Енн і Олів жодного разу не просили у них про допомогу. Вони думали, що вся їхня сім’я загинула, тому повертатися просто нікуди.

Минуло кілька років, і в племені Мохаве трапилося нещастя: загинув практично весь урожай. Через голод вмирає значна частина племені, в тому числі і Мері-Енн. Пізніше Олів розповість, що вижила виключно завдяки своєї прийомній матері, яка таємно підгодовувала її.

Коли Олів виповнилося 19, до білих, які базувалися у форті Юма, дійшли чутки про дівчину. Командир наказав її повернути своїм, але Мохаве вирішили не віддавати ту, бо дівчина стала їм рідною. Гонець попередив, що люди з форту можуть зрівняти село з землею, але доб’ються свого.

Пізніше Олів сама брала участь в переговорах. Вождь наказав їй не говорити по-англійськи і не видавати себе. Дівчина не послухалася…

Мохаве образилися, деякі навіть пропонували вбити зрадницю. Але вождь вирішив обміняти її на кілька коней і ковдр. У форті Олів зустріли оплесками, а через кілька днів вона возз’єдналася зі своїм братом.

Варто зауважити, що розповіді Олів про життя племені індіанців рясніють різними неточностями. Вона почала називати їх дикунами і повідомила, що татуювання їй були зроблені, щоб вона не змогла втекти, хоча це повністю суперечить традиціям племені, в якому носити такі татуювання — велика честь.

Пізніше Олів почала спілкуватися зі своєю подругою дитинства Сьюзен Томсон. Через багато років Сьюзен розповість, що Олів дуже сумувала за своїм чоловіком-індіанцем і двома дітьми. Сама Олів заперечувала подібне, але це і зрозуміло. У той час навіть розмова з індіанцем могла кинути тінь на репутацію дівчини.

Вищезазначена книга Ройала Страттона була продана тиражем в 30 тисяч екземплярів. Виручені гроші пішли на освіту Олів і Лоренцо.

Коли Олів з братом переїхали, той не раз помічав, що дівчина сумує за колишнім життям. Іноді вона могла серед ночі злізти з ліжка і ридати, ніби залишила в племені щось дуже цінне. Виходячи на вулицю, Олів одягала вуаль або покривала обличчя фарбою, щоб приховати татуювання.

Через деякий час дівчина вийшла заміж. Її обранцем став багатий скотар Джон Феірчайлд. Сім’я удочерила дівчинку по імені Мемі. Померла Олів в 65 років від серцевого нападу. Ніхто так і не дізнався, де насправді була її справжня сім’я. Можливо, весь цей час вона сумувала за тим, кого доводилося називати дикунами.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
1
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Коли дівчині було 14 років, вона потрапила в полон до індіанців. Ті поставили їй на обличчі тавро…