Загадкове зникнення двох дівчат у джунглях Панами


Навесні 2014 року в Панамі безслідно зникли дві юних голландки, 22-річна Лісанна Фрон і 21-річна Кріс Кремерс. Подруги вивчали іспанську і приїхали до Південної Америки, щоб отримати мовну практику. Крім того, Лісанна і Кріс планували пройти кілька туристичних маршрутів і попрацювати з місцевими дітьми в якості волонтерів.

Дівчата зникли в джунглях Панами

На жаль, з короткого походу в джунглі Панами дівчата так і не повернулися. Всі зусилля місцевої поліції пропали марно, і навіть голландські експерти-криміналісти лише розводять руками. Таємниця загибелі Лисаний і Кріс так і залишилася нерозгаданою!

Останній раз батьки бачили дівчат в аеропорту Амстердама. Там вони зробили на пам’ять фото. Згодом Лісанна і Кріс щодня виходили з батьками на зв’язок. Коли 1 квітня дорослі не отримали від студенток звістку, негайно зв’язалися з правоохоронцями. Ще через день стало зрозуміло: дівчата потрапили в біду!

Ще першого квітня сім’я, в якій зупинилися дівчата, запідозрила недобре. Справа в тому, що гості взяли з собою на маршрут їхнього пса, а той повернувся додому один.

Час був пізній, і панамці, повідомили про те, що сталося, в поліцію, а потім самостійно оглянули територію неподалік від будинку. Другого числа підняли загальну тривогу, місцеві частини рушили прочісувати ліси. З ранку 3-го квітня на допомогу рятувальникам підняли авіацію.

День йшов за днем, а слідів Фрон і Кремерс все не було. Перша і найважливіша знахідка потрапила в руки поліції лише через 10 тижнів після зникнення нещасних. На рисовому полі біля берега гірської річки, за 20 кілометрів від точки старту маршруту дівчат, місцеві знайшли жіночий рюкзак.

У ньому було 83 долари, фотоапарат, два бюстгальтери, дві пари окулярів, паспорт Фрон і телефони зниклих. За течією рюкзак принести не могло: акуратно укладені в нього речі були сухими.

У пам’яті мобільних телефонів залишилося кілька, судячи з усього, останніх прижиттєвих знімків Лисаний і Кріс. Якщо вірити їм, початок маршруту дівчата пройшли нормально. А ось далі починається містика.

У період з 1 по 5 квітня з мобільників голландок зробили 77 дзвінків в служби порятунку. Перші з них були здійснені через якісь години після виходу подруг на маршрут. На жаль, з гір додзвонитися куди-небудь неможливо: телефони не ловили сигнал.

Шостого квітня хтось неодноразово намагався розблокувати телефон Кремерс, але всякий раз набирав невірний пін-код. А до 11 квітня обидва мобільних вже відключилися: розрядилися батареї.

Найбільше запитань, проте, у поліції викликала серія знімків, зроблена на фотоапарат Фрон вночі восьмого квітня з двохвилинним інтервалом.

87 з 90 фотографій відобразили суцільну темряву. Але три вже були зроблені зі спалахом. На знімках слідчі побачили якісь скелі, зарості, і — крупним планом — потилицю Кріс зі слідами крові.

Побачивши фото, батьки дівчат заплакали. Вони зрозуміли: студенток вже немає в живих. На жаль, подальші знахідки це підтвердили.

Лише в серпні настала розв’язка. Вище по руслу тієї ж річки, поруч з якою був знайдений рюкзак, слідчі побачили останки дівчат. Люди наткнулися на черевики зі ступнями всередині, а також виявили уламки кісток нещасних.

ДНК-тест підтвердив: перед правоохоронцями дійсно були частини тіл голландок. На останках Фрон все ще перебували клаптики м’яса і сухожиль. А ось шматки кісток Кремерс були ніби вискоблені дочиста…

До цих пір люди не з’ясували, що ж стало причиною смерті нещасних, не розгадана також загадка нічних фотографій. Невідомо, чому дівчата дзвонили виключно в служби порятунку, але не друзям, близьким або батькам.

Ну і, нарешті, зовсім незрозуміло, хто міг акуратно скласти речі дівчат в рюкзак (не взявши при цьому грошей!) і залишити його за десятки кілометрів від трупів зниклих.

Дехто з експертів вважає, що Лісанна і Кріс загинули через декілька природних факторів: втрата орієнтації в тропічному лісі, стрес, зневоднення і хвороби. Інші звинувачують в загибелі голландок диких звірів.

Багато хто впевнений: туристок вбили і розчленували злочинці, люди контрабандистів або наркобаронів. Ну а деякі і зовсім вважають, що з нещасними розправилися якісь потойбічні мешканці панамських джунглів!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
2
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Загадкове зникнення двох дівчат у джунглях Панами