Чому в Ісландії майже не народжуються діти з синдромом Дауна.


Синдром Дауна – це генетична аномалія, вроджена хвороба, яку викликає наявність додаткової, 47-ї хромосоми. На жаль, вона не є рідкістю, приблизно кожна 700-та дитина народжується з відхиленням.

Синдром був описаний ще в 1866 році Джоном Дауном, але до цих пір залишається невиліковним. Хоча зараз проходять множинні дослідження різних препаратів, які, в теорії, можуть нівелювати наслідки генетичних мутацій.

І лише в Ісландії відсоток народжуваності дітей з синдромом Дауна вкрай низький. За останніми підрахунками, всього 2 дитини в рік. А ось причини такої статистики викликають великі суперечки.
Справа в тому, що з початку нульових років в Національній лікарні Ісландії нормальною практикою є проведення пренатального скринінгу. Це спеціальна процедура, яка допомагає виявити різні відхилення у майбутньої дитини.

Скринінг-тести застосовуються по всьому світу, але тільки в Ісландії при позитивному результаті на синдром Дауна вагітність переривають 99% жінок. Для порівняння: в США цей показник дорівнює 67%, у Франції – 77%.

«Ми намагаємось консультувати батьків в нейтральному тоні. Однак дехто вважає, що, навіть пропонуючи провести пренатальний скринінг-тест ми чомусь підштовхуємо людей в певному напрямку », – розповіла завідуюча відділенням пренатальної діагностики.

Крім того, ісландські лікарі наполягають на тому, що остаточне рішення завжди приймають тільки батьки дитини. В країні немає ніяких примусових абортів або «чисток».

Незважаючи на невиліковність синдрому, важке життя для дитини та її рідних і дорогі ліки, багато хто вважає, що суспільство зобов’язане допомагати таким людям, а аборт як мінімум аморальний.

Причини народження дитини з синдромом Дауна до сих пір до кінця не відомі. Різні дослідження, показують, що ризик народження такої дитини підвищується з віком матері.

Багато хто звинувачує спадковість, але частка таких випадків лише 1% від загальної кількості. Це особлива форма захворювання – транслокаціонная, і залежить вона від генів батька. Але, в 99% випадків чоловіки з синдромом Дауна не репродуктивні.

Більшість думок про дітей з синдромом Дауна помилкові. Наприклад те, що у них погана пам’ять, що їх не можна навчити читати і писати, що вони не можуть відчувати емоції і проявляти справжні почуття. Це все брехня. Люди з синдромом Дауна не тільки можуть доживати до власної старості, а й працювати протягом всього свого життя.

Звичайно ж, скільки людей, стільки й думок, і ось деякі історії користувачів, які захотіли поділитися своїми історіями.

«У мого брата синдром Дауна. Він завжди любив тримати на руках маленьких дітей, але зараз йому мало хто дозволяє. Ми з дружиною сьогодні дали потримати йому нашу дочку. Тільки подивіться на його очі і реакцію, коли йому дали дитину. Він не ворушився хвилин п’ять. Я мало не заплакав».

«Під час двох вагітностей ми робили скринінг-тест. І наші друзі обурювалися: “О, що ж буде, якщо результат буде позитивним?” Я відповідав, що тоді буду готуватися і читати спеціальну літературу, замість того, щоб дивуватися, коли в лікарні мені передадуть в руки дитину з синдромом Дауна. Мені не подобається, коли люди вважають, що якщо ти шукаєш хворобу, то обов’язково проти неї. Я просто хочу бути готовий».

«Я піклувалася про психічно хвору матір багато років, з 16-річного віку до 28 років. Я робила все для неї. І неймовірно втомилася. У мене немає ні бажання, ні можливості знову ставати доглядальницею до кінця життя. Я зроблю тест і, якщо результат буде позитивним на синдром Дауна, перерву вагітність. Це мій вибір, і я нікому його не нав’язую».

В цілому рішення про аборт повинна приймати жінка на підставі власних переконань і бажань, а з іншого боку, відмовлятися від дитини тільки через відхилення все-таки трохи неетично. Тим більше що у дітей з синдромом Дауна є всі шанси стати повноцінними членами суспільства. Але скринінг – штука важлива і зайвим ніколи не буде. Хто готовий – той озброєний.

А як ти вважаєш? Розповідай в коментарях.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чому в Ісландії майже не народжуються діти з синдромом Дауна.