Як провести 24 липня — день святої Київської княгині Ольги


24 липня православні люди відзначають День святої рівноапостольної княгині Ольги. Ця велика жінка дуже багато зробила для прийняття християнства на Русі.

Княгиня Ольга – дружина, а згодом вдова великого князя Ігоря. Після його захоплення повстанцями древлянами в 945 році вона так і не вийшла більше заміж, зате взяла на себе управління державою до повноліття свого сина Святослава.

Ольгу вшановували як святу, так як саме вона принесла християнство в Київську Русь. Ну а сама вона прийняла хрещення в 954 році під час паломництва в Константинополь. І саме княгиня Ольга стала споруджувати перші християнські храми на Русі.

За переказами, одного разу Ольга побачила на сході три світлих променя, які сходили з неба. Це бачення послужило початком особливого шанування Святої Трійці. І недалеко від того місця, де було видіння, був споруджений храм на честь Пресвятої Трійці.

Свята Ольга вважається покровителькою милосердя, так як вона допомагала добрим і карала злих, була щедрою по відношенню до бідних. Історики вважають, що багато в чому завдяки прикладу Ольги її онук Володимир згодом обрав християнство державною релігією Русі і хрестив країну в 988 році.

День святої Ольги

Ми пропонуємо дізнатися, як краще провести це свято, а також про те, чого категорично не варто робити 24 липня.

Що можна і не можна робити в день святої Ольги

  • 24 липня всім, хто носить ім’я святої, необхідно сходити до церкви і поклонитися іконі своєї наставниці.
  • В цей день в церквах проходять святкові служби в пам’ять про святу княгиню. У День святої Ольги прийнято молитися про втіху вдів, а також про зміцнення християнської віри.
  • Добре мати в будинку ікону Святої Ольги. Вона здатна захистити будинок від зловмисників і людей з нечистими помислами. Крім того, таку ікону необхідно мати вдома всім жінкам, що носять ім’я Ольга.

  • А ще є думка, що ця свята допомагає молодим дівчатам вдало вийти заміж і прожити щасливе сімейне життя. Для цього потрібно піти до церкви в цей день і попросити у Ольги допомоги.
  • У День святої Ольги, як втім і інші православні свята, заборонено лаятися. Лаючись, людина робить скверну частині своєї душі.
  • Також варто утриматися від таких справ, як прибирання, прання, рукоділля і роботи в городі.
  • У народі кажуть, що 24 липня настає час гроз. В цей день святий Ользі моляться ще й про те, щоб вона послала гарну погоду і допомогла скоріше закінчити жнива.

  • І найголовніше: в день святої Ольги не варто забувати про своїх близьких. Поводься так, щоб нікого не образити, і всіма своїми справами привілей милосердя і всепрощення.

Дощі в даний день обіцяють хороший улов рибалкам. Існує навіть народне прислів’я: «Грім прогримів — буде добре риба ловитися». А якщо в День святої Ольги погода сонячна — хлібороби можуть очікувати багатий урожай.

Ольга — одне з найпоширеніших імен на території Східної Європи. Тому іменини Ольги — досить популярне свято у нас. Тож не забудь привітати з днем ангела своїх знайомих, які носять це прекрасне ім’я.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як провести 24 липня — день святої Київської княгині Ольги