Дослідники назвали 6 причин, чому в турецьких гаремах не було мусульманок.


Після перегляду серіалу “Величне століття” у мене, як і у багатьох, виникло питання: чому в гаремах були тільки дівчата інших релігій.

Мусульмани, як відомо, найбільш релігійні люди серед населення нашої планети. Вони з дитинства свято шанують традиції своїх предків і дотримуються різні обряди.

Повернемося на кілька століть у минуле, в часи Османської імперії, щоб переконатися, що непорушні традиції іноді доводилось ігнорувати.

У цій ісламській державі, як не дивно, в гаремі у султанів не було мусульманок. Та й одружилися владики турків вкрай рідко, хоча релігія цілком дозволяла їм мати декількох дружин.

Досить дивно, що в оточенні султана були невірні. Дівчата, які не знали мусульманських традицій, які звикли до моногамних стосунків, а не жорстку конкуренцію за право бути першою дружиною монарха. Проте цьому є логічне пояснення.

Головним плюсом таких неформальних спілок була відсутність необхідності одруження на наложницях, але діти від них вважалися законними. Султани не бажали одружуватися на мусульманок, оскільки в такому випадку їм би довелося возитися з родичами дружини, які точно мали б вимагати сприяння в просуванні по службі від новоспеченого зятя.

Другим, але не менш важливим фактором, було небажання султана проводити багато часу зі своїми жінками. Їхнім головним завданням було народження спадкоємців. Якби володар імперії одружився на всіх наложницях, то за звичаями йому довелося піклуватися про них усіх: обдаровувати, проводити рівну кількість ночей разом та інше.

По-третє, народження нащадків, не схожих один на одного. Турки в цьому плані не були расистами, тому легко ставилися до відносин з дівчатами інших національностей. Як показує практика, діти від союзу представників різних рас і народів народжуються вкрай красивими.

П’ятий аргумент: можна було створювати гарем будь-якого розміру. У ті часи з року в рік вирували небезпечні епідемії, які косили людей наліво і направо. Той же Сулейман втратив трьох дітей, Махмуда, Мурада і Абдуллаха, коли вони були ще дітьми. Тому було необхідно народжувати якомога більше, щоб забезпечити продовження свого роду.

Шоста причина: якщо наложниць з гарему хтось захопить в полон, вороги не зможуть шантажувати султана, погрожуючи покалічити або вбити їх. Для монарха вони були не більше, ніж прислуга.

Відомий випадок, коли азіатський завойовник Тамерлан розбив військо Баязида I, взявши в полон султана і його дружину. Щоб принизити переможеного, полководець посадив правителя Османської імперії в клітку і змусив спостерігати за тим, як його оголена дружина прислуговує переможцям. За легендою, після цього випадку турецькі султани перестали брати жінок в дружини.

У популярному серіалі «Чудовий вік», який оповідає про події, що відбувалися за часів Османської імперії, багато вигадки. Так, в картині син Сулеймана Мустафа ледь не одружується на Айбіге – знатній мусульманці, а потім його брат Баязид одружується з двоюрідною сестрою, Хуріджіхан. Такого насправді не було.

Дослідники вважають, що ніках (заміжжя) між Сулейманом і Хюррем мав місце бути. Наложниця була улюбленицею султана, вона отримала свободу, прийняла іслам, а потім монарх одружився на ній, тим самим зробивши наймогутнішою жінкою в державі.

Сподобались цікаві факти? Ділись з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
7
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дослідники назвали 6 причин, чому в турецьких гаремах не було мусульманок.