Як там в Америці: ось чому в США немає парканів


Ніде правди діти: Голлівуд частенько перегинає палицю, намагаючись видати американську дійсність мало не за мрію. Згадай картинку в голові: якщо події відбуваються не деінде серед хмарочосів, то це завжди ряди акуратних однакових будиночків з чистенькими ділянками і без жодних парканів.

Чому в Америці немає парканів

І в цьому випадку картинка повністю відповідає реальності. Хоча наша людина і незрозуміло, як можна власну ділянка не відгородити парканом – і чим вище, тим краще. У США ж усе зовсім по-іншому.

По-перше, потрібно розуміти різницю в менталітеті. У Штатах поняття «приватної власності» має більшу вагу і шанується не менше особистого простору. Кожен громадянин знає, що його власність охороняється державою, а в разі чого він сам має право її захищати.

Але це лише невелика деталь. Американські міста складаються з районів, які діляться за рівнем достатку сімей, які проживають там. Забудовники створюють район з десятків однакових ділянок, що продаються за певною ціною, яка доступна певному класу.

У кожному такому районі є власна регуляція. Заселяючись в новий будинок, ти підписуєш ряд паперів, які строго визначають, як твоя власність повинна виглядати. Іноді доходить до абсурду: наприклад, чітко вказана висота газону.


Всі ці обмеження визначають самі мешканці на загальних зборах. Так, можуть заборонити будувати огорожі або визначити їх максимальну висоту, колір будинків, на якій стороні встановлювати кондиціонер і так далі. Робиться це все для того, щоб район виглядав привабливо і ціна нерухомості там не падала.

Також є вимоги комунальних служб, які можуть перевіряти лічильники, не турбуючи господарів. Огорожі заважають роботі поліцейських, пожежників і медиків — вони завжди повинні мати вільний доступ до будинку.


Безумовно, є райони, де паркани встановлені, все знову-таки залежить від ціни на нерухомість і живуть там людей. Також на кожній ділянці все ж є місце, де паркани стоять у всіх, — задній двір. Саме там проходять сімейні розваги, сушиться білизна і відбуваються інші суто приватні речі.

Плюс до цього, в передній частині знаходиться в’їзд в гараж, і господареві просто незручно кожен раз вибігати відкривати ворота, двері гаража, закривати двері гаража, закривати ворота.

Людям, які вважають за краще більше свободи самовираження, краще шукати житло в менш престижних районах. З іншого боку, суспільство хоче жити в симпатичному чистому місці і самостійно стежити за цим. Такий підхід теж заслуговує поваги.

Як там в Америці: ось чому в США немає парканів

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
6
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як там в Америці: ось чому в США немає парканів