Чим відрізняються унітази в Україні і США.


Америка — це не просто інша країна, а інший світ. Тут все влаштовано не по-нашому. Відстані вимірюються в милях, довжина — в футах, вага — в фунтах, а бензин — в галонах. Більш того, в США навіть туалети влаштовані по-іншому!

Той, кому доводилося бувати в Америці і відвідувати туалети в громадських місцях, напевно, помічав ряд відмінностей. Так в США унітази постійно наповнені водою, а поруч з ними майже ніколи немає йоржика.

Пам’ятається, в одному з випусків передачі «Ревізор» Ольга Фреймут влаштувала персоналу кафе розгром за те, що в туалеті не було йоржика. Так чому ж власники американських закладів громадського харчування нехтують цим предметом гігієни?

Справа в тому, що в США повсюдно використовують унітази сифонного типу. Як вже говорилося вище, в їх чаші постійно знаходиться вода, тому екскременти, падаючи вниз, практично не бруднять стінки. До того ж заокеанські унітази мають набагато більш потужну систему зливу.

Так-так, унітази в США мають зовсім іншу конструкцію, ніж в країнах колишнього СРСР або інших європейських державах. Так склалося, що за океаном історично застосовується інша розводка каналізаційної мережі.

У нас розводка зливних труб виконана над міжповерховими перекриттями, а в американських будинках—під ними. Через велику різницю між рівнем унітазу і зливною трубою американським конструкторам вдалося досягти сифонного ефекту: в момент спуску з чаші унітазу буквально висмоктує весь вміст і відправляється в каналізацію.

В європейських унітазах зливна труба знаходиться практично на одному рівні з чашею, а вода в ній служить лише для того, щоб створити пробку, яка не дає каналізаційним газам проникнути в приміщення. Під час змивання вміст унітазу просто проштовхується в трубу без жодного додаткового тиску.

Звичайно ж, в будинках у переважної більшості американців є йоржики. А в громадських закладах йоржики заховані від очей відвідувачів і знаходяться в комірчині прибиральниці разом з іншим інвентарем. Звичайного зливу виявляється достатньо в 99 % випадків.

А наостанок трохи гумору. Словенський філософ Славой Жижек впевнений в тому, що різні системи унітазів безпосередньо пов’язані зі світоглядом нації. Так, у Франції злив знаходиться ззаду, і це означає, що французи занадто романтичні і не бажають бачити відходи своєї життєдіяльності.

У німецьких унітазах злив знаходиться спереду. Кал не змивати відразу, щоб його можна було розглянути на наявність інфекцій. Це характеризує надзвичайну пунктуальність жителів Німеччини та їх прагнення все аналізувати.

А ось в США туалети влаштовані так, що в них спочатку накопичується багато води, тому кал плаває. При потребі його можна розглянути, а після цього шумно спустити в каналізацію. Це говорить про те, що жителі Нового Світу перейняли як тягу німців до порядку, так і любов французів до візуальних ефектів.

Звичайно ж, роздуми Славоя Жижека — це всього лише жарт. Але, як відомо, в кожному жарті є частка правди.

Як би там не було, нерозумно заперечувати, що у нас різний менталітет. Тому немає нічого дивного, що емігранти з колишнього СРСР, приїхавши до США, часто змінюють в будинку сантехніку. Все-таки подолати власні звички дуже важко!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чим відрізняються унітази в Україні і США.