Чому султан Сулейман забороняв своїм підданим пити каву


Кава по-турецьки включена ЮНЕСКО в список нематеріальної культурної спадщини. А от у культовому серіалі «Величне століття» ми бачимо, що цей напій був заборонений султаном. Чому так сталося?

Жителі Туреччини історично вважаються одними з головних цінителів кави. Мелені зерна, заварені по-турецьки на піску, – це свого роду класика серед кавоманів. Тому ще дивніше дізнатися, що колись в Османській імперії боролися з цим ароматним напоєм. А почав цю війну з кавою відомий Сулейман I. Історики називають кілька можливих причин, чому султан Сулейман забороняв пити каву.

Чому султан Сулейман забороняв пити каву

За часів правління султана Сулеймана кави в Османській імперії був чимось новим і дивовижним. Незабаром після того, як чарівні обсмажені зерна стали набирати в державі популярність, правитель заборонив вживати екзотичний напій.

Цей епізод знайшов своє відображення навіть в серіалі «Величне століття». Наказ Сулеймана поширювався на всіх, включаючи навіть членів його сім’ї.

Можна припустити, що це викликано було новизною напою. Адже ні про його властивості, ні про способи його приготування в Туреччині тоді майже нічого не знали. Але навряд чи Сулейман I дбав саме про це, оскільки після заборони не намагався вивчити питання докладніше.

Відповідаючи на питання, чому султан Сулейман заборонив каву, не можна забувати і про релігійний чинник. Консервативні жителі імперії знаходили різні пояснення, чому мусульманину не можна пити каву. Сулейман міг дотримуватися тих же поглядів або просто заборонити підбадьорливий напій заради своєї репутації.

Але куди більш імовірною видається інша причина. Справа в тому, що з приходом до Османської імперії кави в місцях його продажу стали з’являтися свого роду кафе, в яких городяни могли невимушено поспілкуватися за чашкою арабіки і обговорити останні новини.

До цього незнайомі жителі міст в Османській імперії могли масово збиратися хіба що на ринку або під час релігійних служб. Але ці місця не сприяли появі нових знайомств.

А от в нових закладах збиралися різні люди. Чи варто говорити, що найчастіше відвідувачі таких кав’ярень обговорювали політику в цілому і султана Сулеймана зокрема. У таких групах було набагато легше знайти однодумців, незадоволених правителем, і об’єднати народ для бунту.

Причому заборона поширювалась не тільки на звичайних жителів, але і на членів сім’ї. В одній із серій знаменитого «Величного століття» Гюррем нарікала на те, що ніде не знайти такого бажаного частування – навіть для заможних людей це була незвичайна розкіш.

Нагадаємо, що тодішній правитель Османської імперії був вельми неоднозначною історичною особистістю. Особливо сильне несхвалення в народі викликало рішення Сулеймана I позбавити життя свого сина Мустафу.

Тому бажаючих скинути султана було в надлишку. У свою чергу заборона на вживання кави позбавила підданих султана Сулеймана зручної нагоди збиратися в одному місці і обговорювати свого правителя.

Раніше ми розповідали, як виглядали жінки султана Сулеймана в житті та серіалі.

А також згадували мудрі слова султана Сулеймана про евреїв.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чому султан Сулейман забороняв своїм підданим пити каву