Ось чому не варто заправляти принтер самостійно вдома


Хто з нас не бажав зекономити, намагаючсь самостійно заправити вдома картридж. Хоч процедура нелегка, зате дозволяє зберегти копійку. Вона дозволяє не купувати нові витратні матеріали для принтера, а просто додавати тонер в уже використаний картридж. В інтернеті можна знайти багато статей про те, як заправити картридж самостійно. До описів автори додають покрокові фотографії та, здавалося б, переконливі коментарі.

На жаль, після таких маніпуляцій, звичайно не завжди, але часто, принтер все-таки доводиться відносити в сервіс, і вже не тільки для заправки картриджа, а й для ремонту самого пристрою. Рекомендуємо перейти і поглянути, як з цим працюють професіонали.

Чому не можна заправляти картридж самостійно

З якими труднощами можна зіткнутися при самостійній заправці лазерного принтера?

По-перше, всі виміри проводяться на око: можна не розрахувати, яку кількість тонера потрібно засипати в пристрій. Занадто багато або занадто мало порошку – і, цілком ймовірно, принтер вийде з ладу.

Інша небезпека полягає в невірно підібраному тонері. Для кожної моделі картриджа підходить тільки певний тонер. Якщо порошок не відповідає марки принтера, то є два варіанти розвитку подій: пристрій не друкуватиме взагалі або працювати буде, проте барабан картриджа швидко прийде в непридатність. Всі ці питання стосуються суто технічних проблем, пов’язаних з заправкою картриджів. Але є ще одна, дуже важлива, сторона – безпека.

Що таке тонер? Тонер – це чорний або кольоровий дрібнодисперсний порошок. Розміри однієї частинки – від 3 до 30 мікрон. Для порівняння товщина волосини може досягати 100 мікрон, а голкового вушка – 1200 мікрон. Людське око здатне розгледіти частинки розміром від 40 мікрон. Легкі частинки тонера легко піднімаються в повітря, але не осідають на поверхні, як пил. Кілька вдихів і видихів – і речовина потрапляє на слизові і в легені. Стандартна чорна фарба виробляється з використанням вуглецю і оксиду заліза.

Кольорові чорнила роблять на основі органічних полімерів, іноді з використанням олова. Не можна однозначно сказати, що такий склад згубно позначається на здоров’ї. Але тонер може бути небезпечний для алергіків і людей з хронічними захворюваннями. Тому по техніці безпеки не рекомендується заправляти картридж в житлових приміщеннях, в офісах і в місцях скупчення людей, а під час процедури потрібно використовувати засоби індивідуального захисту.

Чи можна не везти картридж в сервісний центр, а замовити професійну заправку з виїздом?

По-перше, як зазначено вище, не варто заправляти картридж там, де живуть і працюють люди. Другий момент, для якісної заправки необхідна величезна кількість всіляких засобів для чищення та полірування, не рахуючи спеціалізованого обладнання. Такий арсенал не ввійде ні в одну, навіть найбільшу, дорожню сумку. Тому варто з обережністю ставитися до пропозицій деяких компаній про заправку картриджів прямо в офісі або вдома. Можливо, в їх розпорядженні просто немає необхідного обладнання.

Не варто експериментувати – якщо ви ніколи не заправляли картридж, краще довірити процес професіоналам. Важливо пам’ятати про безпеку: тонер може стати причиною алергії або викликати напад кашлю. Заправка картриджа повинна здійснюватися на професійному стаціонарному обладнанні. Один і той же картридж можна перезаправлять близько трьох-чотирьох разів.

На жаль, після цього фотобарабан пристрою зношується і в будь-якому випадку його потрібно замінювати. Періодично зношуються і інші деталі картриджа: дозуюче лезо, що чистить лезо, магнітний вал і ін. Якість друку на принтері з заправленим і відновленим картриджем нічим не відрізняється від того, ніж якби ви друкували на новому картриджі.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ось чому не варто заправляти принтер самостійно вдома