Ось чому на старих світлинах руку клали на плече.


Переглядаючи світлини у старих фотоальбомах, я помітив, що на багатьох старовинних знімках люди кладуть руку на плече особи, яка сидить. Це не поодиноке явище, а прямо-таки цілий культ. Я вирішив поцікавитись, чи був в цьому якийсь таємний змісті пролити світло на це питання.

Я згадав, що у фільмі «Офіцери» є момент, коли Єгор Трофимов залишається зі своєю дівчиною Машею наодинці і, аби розважити її, пропонує сфотографуватися. В результаті вийшов знімок, завдяки якому під час війни мати Єгора впізнає сина-танкіста, який отримав смертельні опіки в бою.

Як ти, напевно, помітив, на цьому знімку Єгор тримає руку на плечі у Маші. Більш того, на багатьох старих фотографіях люди стоять у подібній позі.


Багато хто думає, що це щось на зразок обіймів або прояву теплих почуттів, а може, родинних зв’язків. Можливо, частина правди в цьому є. Але головна причина такого розташування руки в тому, що її просто нікуди було діти.

У той час перед камерою людям доводилося досить тривалий час стояти або сидіти нерухомо, інакше в умовах довгої витримки знімок вийшов би невдалим.


При цьому варто зауважити, що багато людей страшенно хвилювалися, позуючи перед камерою. Ось їм і пропонували класти руку на плече сусіда під час групових фото.

Що стосується зйомок одиночних портретів, то в фотоательє завжди було багато різних етажерок, на які можна було спертися. Або людині в руки просто давали щось потримати.Ще одним виходом було рукостискання. Люди фотографувалися, тримаючи один одного за руки, ніби вони вітаються…

Усі ці пози (особливо рукостискання) стали для людей звичними, і вони продовжували використовувати їх навіть під час побутових зйомок.

Як бачиш, у цього звичаю довольні банальна причина. Тішить, що прогрес не стояв на місці, і тепер нам не потрібно придумувати, куди подіти руки під час фотографування.

Якщо ця стаття здалася тобі цікавою, неодмінно поділися нею зі своїми друзями і знайомими, використовуючи соціальні мережі!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ось чому на старих світлинах руку клали на плече.