Донька Ліни Костенко розповіла, чому її мати уникає публічності: “Мама – це космос”.


Є люди, які ще за життя стають легендами. Навколо них творяться міфи, чутки, перекази, за якими так важко відрізнити правду від вигадки. Вони ж мовчать, оберігаючи свій особистий світ від стороннього ока і впускаючи туди лише близьких і перевірених.

Такою є Ліна Василівна Костенко – поет, публіцист, громадський діяч. А в першу чергу – жінка, яка одного разу написала: «Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, – у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці», – і лишилася на все життя вірною цим словам.

Легендою стали її виступи на захист дисидентів, її ляпаси «діячам» культури, а нині – літературне  і публічне «затворництво» і вперте небажання спілкуватися з пресою. Вона ж просто втомилася від того, що сама колись назвала «великим мискоборством». Зрештою, право бути не такою як усі вона заслужила.

19 березня легендарна українська поетеса відчвяткувала 90-річчя.

Для нас усіх мама – це космос, навіть коли ми далеко – ми близько, ми поруч одна з одною. Важко зараз”, – розповідає письменниця та донька Ліни Костенко Оксана Пахльовська.

Родинні святкування перенесли на кращі часи. Але онука Ярослава Барб’єрі вже приготувала особливий подарунок для бабусі, яку називає старшою мамою.

Оксана Пахльовська в ефірі програми “ІнфоВечір” на “5 каналі” також повідала, чому її мати перестала виходити в люди.

View this post on Instagram

Наприкінці 1930 року до тата Ліни Костенко прийшли з обшуком енкаведисти. «Показуй, де ти ховаєш зброю?» — грізно спитали вони. Василь Костенко усміхнувся і, як виявилось, пророчо кивнув на колиску, де спала маленька Ліна: «Отам»… ⠀ Наші найбільші поети народилися під знаком Риб — Шевченко, Леся Українка, Ліна Костенко… Коли додати цифри їхніх дат народжень, то в кожного з них виходить «8». (На прикладі Ліни Костенко: 19.03.1930 — 1+9+0+3+1+9+3+0=26, 2+6=8). Вісімка в нумерології трактується як вічність, безконечність, а в найдавніших традиціях 8 — це священне число Неба… ⠀ Тривалий час в Україні найчитанішою книгою був «Києво-Печерський Патерик», згодом — Шевченків «Кобзар», а тепер у домашніх бібліотеках багатьох українців обов’язково є книжка Ліни Костенко. І найцитованішим сучасним українським письменником є теж вона. До днів її народження українська молодь влаштовує численні флешмоби по всій Україні і за її межами. Майже неймовірно, але одна з «її» сторінок на Фейсбуці (там публікуються вірші Ліни Костенко з картинками), нараховує понад 600 (!!!) тисяч підписників. «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох» – ці знамениті рядки Ліни Костенко про Шевченка, власне, стосуються і її самої… Її називають королевою української поезії ХХ століття, яка «в часи безвір’я повертала людям віру у слово, а також такі поняття, як гідність, національна честь і самоповага». Її поетичними і прозовими рядками читачі висловлюються про безліч тем і речей. Вражає всеохопна тематика поезії Ліни Костенко: від високої любовної лірики, української і світової історії — до актуального сьогодення: «І жах, і кров, і смерть, і відчай, І клекіт хижої орди. Маленький сірий чоловічок Накоїв чорної біди…» ⠀ Сьогодні у цей особливий день ювілею Ліни Костенко буде написано й сказано багато щирих поетичних слів. Тому роблю наголос на цифри — вони теж надто промовисті. (продовження у коментарі)

A post shared by А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА (@ababahalamaha) on

“Це небажання спілкуватися взагалі. Мама вважає, що письменник має писати і своїми творами спілкується з читачами. Практично кожен її твір і аналітичний, і прогностичний”, – пояснює Пахльовська.

“Я думаю, що письменник має право сказати: “Вчіться мене читати, вчіться мене розуміти”, – додала донька Ліни Костенко.

Як повідомляють журналісти “5 каналу”, Ліна Костенко уже кілька десятиліть живе усамітнено, доступ до помешкання – мають лише одиниці. Нам лишається лише насолоджуватись словом живої легенди. Пропонуємо до уваги найкраші цитати Ліни Василівни.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
2
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
94
Подобається
О боже О боже
2
О боже
Круто Круто
16
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Донька Ліни Костенко розповіла, чому її мати уникає публічності: “Мама – це космос”.