Чому хлопців раніше вдягали у мереживні сукні


Мода в наші дні стрімко змінюється, неначе погода під впливом циклонів або антициклонів. Якщо якийсь іменитий дизайнер заявляє, що зараз модно носити блакитні сукні з глибоким вирізом, то більшість жіночок тут же побіжать в брендові магазини одягу, не шкодуючи грошей чоловіка, аби порадувати його новим образом.

У минулому люди були набагато більш консервативним і менш схильні до зміни звичної одягу на щось новеньке. Тому у тебе може викликати замішання, якщо ти подивишся на старі фото дітей в сукнях. Питання виникає наступне: це дівчинка або хлопчик?

Президент США Франклін Рузвельт і португальський король Мануел II

Примітно, що сукні носилися чоловіками з давніх часів. Однак крій чоловічого одягу значно відрізнявся від жіночого, що дозволяло легко ідентифікувати стать зображеної людини.

Марія Федорівна з сином Миколою II

Що ж стосується дітей, то навіть на фотографіях кінця XIX століття можна побачити хлопчиська в абсолютно дівочому вбранні.

Фламандський хлопчик в сукні, 1625 рік

Причина була в тому, що тодішні традиції наказували не розділяти маленьких дітей на гендери. Штани хлопчикам, а спідниці дівчаткам видавалися вже в більш зрілому віці.

Цесаревич Олексій

Більшість істориків також сходяться на думці, що в сукнях маленьким дітям було набагато простіше справляти природні потреби.

Французький герцог Гастон Орлеанський

Важливими деталями, за які може зачепитися пильне око, були кольори і розташування гудзиків. У хлопчиків сукні зазвичай були більш яскраві, а гудзики пришиті спереду, дівчаток же наряджали в більш спокійні тони, а гудзики ховали.

Традиційні сукні для хлопчиків, XIX століття

Варто також звернути увагу на зачіски. У дівчаток волосся зазвичай було зачесане прямим проділом. Хлопчаки задовольнялися коротким чубчиком або «зализаним» набік волоссям.

Дивно, але практика одягання маленьких дітей в сукні зійшла нанівець всього за 10 років. Сталося це після закінчення Першої світової війни.

З одного боку, цьому посприяв Зигмунд Фрейд, який займався психоаналізом і прийшов до висновку, що всі психологічні проблеми формуються в дитинстві. Лікар заявив, що діти не безстатеві, тому їх необхідно диференціювати з раннього віку.

З іншого боку на відмову від суконь вплинула реформа освіти, згідно з якою діти обох статей стали відвідувати загальноосвітні школи і носити форму: дівчатка — спідниці, хлопчики — штани.

Примітно, що в британській королівській сім’ї шанують традиції навіть у наші дні. Принц Вільям і Кейт Міддлтон хрестили свого сина принца Джорджа в традиційній мереживній сукні, яке було точною копією сукні старшої дочки королеви Вікторії в 1841 році.

Точнісінько так само хрестили і попередніх спадкоємців британської корони.

У сучасному суспільстві прийнято розділяти дітей на гендери з самого народження. Ми заздалегідь купуємо дитині іграшки та одяг в кольоровій гамі в залежності від статі.

Трохи дивують сучасні тенденції заохочення дитини до власного вибору своєї орієнтації. Що думаєш з цього приводу?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
3
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чому хлопців раніше вдягали у мереживні сукні