Ось чому на борту літака просять піднімати фіранки ілюмінатора під час взльоту та посадки.


Ти коли-небудь літав літаком? Якщо так, то ти напевно повинен пам’ятати дивне, незрозуміле і нелогічне в чомусь правило: на борту просять підняти шторки на ілюмінаторі літака перед злетом і перед посадкою. Ніколи не замислювався, навіщо це? Якщо ні, то ця стаття якраз для тебе.

Повідомляється, що маніпуляції з фіранкою ілюмінатора необхідні для того, щоб підготувати кабіну повітряного судна до можливої аварійної ситуації. У разі аварії на літаку екіпаж має зовсім небагато часу— десь півтори хвилини — щоб евакуювати всіх пасажирів. Щоб укластися в цей, само собою, маленький термін, підготовка салону до можливих позапланових ситуацій починається заздалегідь.

А оскільки найбільш небезпечні періоди польоту — це зліт і посадка, то саме під час них рекомендується відкрити (підняти) шторки. Ось чому нас просять це зробити усміхнені стюардеси (так само як і пристебнути ремені, випрямитися і дивитися вперед).

Серед усього іншого, не можна забувати про те, що пасажири літака самі по собі люди допитливі. Вони можуть ввести інших в паніку, якщо їм здасться, що щось не так за вікном. Цілком імовірно, що вони моужть побачати щось, чого не бачать пілоти. Така спостережливість може врятувати життя всьому літаку. Та й стюардеси будуть бачити більше.

Ну, а ще моменти зльоту і посадки — це до того ж неймовірно круті відчуття! Бачити, як твій літак розганяється і злітає в небо, долаючи закон всесвітнього тяжіння, а земля стрімко залишається під тобою, або ж навпаки, як ти плавно, але впевнено знижується — о, ці почуття безцінні.

А ти нормально переносиш зліт та посадку літака? Ділись враженнями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ось чому на борту літака просять піднімати фіранки ілюмінатора під час взльоту та посадки.