Ось чому більшість будинків часів СРСР мають 9 поверхів.


Напевно, багатьом людям знайома ситуація, коли ти раптом прокидаєшся вночі і не можеш заснути. У цей момент в голову лізуть різні думки, а іноді виникають досить дивні питання, на які хочеться знайти відповідь.

Сьогодні ми вирішили розповісти про питання, яке, як виявилося, цікавить величезну кількість людей у мережі: чому у нас так багато житлових будинків, в яких 9 поверхів? Адже можна було побудувати, наприклад, 10… Порившись в різних джерелах, що посилаються на інформацію від будівельників, ми знайшли відповідь і готові її повідомити.

Спочатку поговоримо про менш високі будівлі, а саме про 5-поверхівки. Тут все дуже просто. Згідно з нормативами, будівлі, кількість поверхів в яких перевищує 5 (висота більше 15 метрів), необхідно обладнати ліфтами.

Взагалі, багато що можна пояснити економією, враховуючи, що більшість 9-поверхових будинків зводилося за часів СРСР. Будинки заввишки більше 28 метрів повинні бути обладнані незадимлюваними сходами типу Н1 з проходом через відкритий балкон. А це сильно здорожує кінцеву вартість квадратного метра і окупається тільки в будинках висотою 14-18 поверхів.

Крім цього, в будинках, де більше 9 поверхів, потрібно було встановлювати 2 ліфти, а також тільки до 9-го поверху можна було користуватися газовими плитами.

Але при бажанні всі ці заборони можна було обійти (встановити швидкісний ліфт, а також пожежну сигналізацію з датчиками і систему димовидалення). Головною причиною архітектори називають те, що пожежні машини були найчастіше обладнані стандартними механізованими сходами довжиною 28 м.

Саме це відстань по нормативним документам допускається від пожежного проїзду до вікна верхнього поверху. У більшості випадків, за рідкісним винятком, при таких умовах пожежна драбина дотягується саме до 9-го поверху.

Звичайно, з усіх правил є винятки, адже можна знайти, наприклад, 10-поверхові будівлі, побудовані ще в ті часи, але їх вкрай мало.

Якщо цей матеріал здався тобі цікавим, неодмінно поділися ним зі своїми друзями і знайомими!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
2
Злий
Мило Мило
1
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
2
Химерний
Подобається Подобається
18
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
2
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ось чому більшість будинків часів СРСР мають 9 поверхів.