Люди питають: навіщо астронавти з Crew Dragon носять чоботи?


27 травня 2020 року американські астронавти Дуглас Херлі і Роберт Бенкен повинні були відправитися до Міжнародної космічної станції на кораблі Crew Dragon, створеному компанією Ілона Маска SpaceX. За 16 хвилин до запуску політ скасували. Причина – невідповідні погодні умови. Наступна спроба призначена на 30 травня.

У твіттері не упустили нагоди познущатися над Ілоном Маском. Деяких особливо потішило те, що астронавти носили чоботи, на вигляд – звичайнісінькі. Прозвучало багато жартів в стилі «я в таких ходжув ліс по гриби чи на рибалку».

Розбираємось, навіщо Херлі і Бенкену знадобилися чоботи і згодяться вони для прогулянок у лісі.

Так потрібні чи не потрібні астронавтам чоботи?

Скафандри бувають різні: в одних можна гуляти по Місяцю, в інших виходити зі станції і працювати у відкритому космосі, в третіх – тільки летіти з точки А в точку Б.

Ті скафандри, що були на команді Crew Dragon, відносяться до останнього типу. Єдина їхня функція (крім того, що це все-таки одяг) – аварійно-рятувальна. Скафандри повинні зберегти життя астронавта в разі непередбаченої розгерметизації.

Ніяких вимог щодо зручності і тривалій роботі у відкритому космосі до них не ставлять, і тим більше в них не потрібно довго ходити. Однак чоботи в цьому скафандрі все-таки передбачені. Цьому є просте пояснення: астронавти добираються до корабля на своїх двох. І якесь взуття для цього все-таки потрібна.

У скафандрі «Сокіл» для цього використовуються спеціальні тимчасові чоботи. Їх знімають відразу після посадки в корабель. І виглядає це ось так:

Але скафандр SpaceX відрізняється від «Сокола» тим, що в ньому не можна відстібнути навіть шолом і рукавички, не те що чоботи. Максимум – рукавичку можна зняти з кисті і заховати в рукав скафандра, але не відстібнути від нього. Це можна побачити на записи нижче.

Через це, до речі, такий скафандр практично неможливо одягнути самостійно – на відміну від сучасного російського аналога, та й від більшості інших скафандрів NASA.

А по гриби в чоботях Маска сходити щось можна? Так, цілком. І навіть ноги не промокнути!

Якщо стаття буда для тебе пізнавальною, поділись з другом!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
1
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Люди питають: навіщо астронавти з Crew Dragon носять чоботи?