Чоловік розплакався в залі суду, коли його визнали невинним через 27 років…


Б’юся об заклад, що кожен з нас хоч раз у житті стикався з кричущою несправедливістю. Свавілля влади, бездіяльність і нахабство комунальників, начальник, який вішає на тебе всі косяки. У деяких випадках з цим можна боротися, але іноді ми безсилі перед волею долі.

41-річному Джону Бунну з Брукліна і зовсім не позаздриш. На нього звалилося таке нещастя, що мимоволі дивуєшся, як він зміг все це витримати. Чоловік провів більше 17 років за гратами за безпідставним звинуваченням.

Джон, несподівано для себе, став злочинцем, коли йому було всього 14, в 1991 році. Лише в 2009 році його умовно-достроково звільнили за хорошу поведінку. Тільки в цьому році, після довгих судових розглядів і повторних розслідувань, Бунна визнали невинним, як і його друга Роузана Харгрейв, який опинився у в’язниці в 16 років.

Таке інколи трапляється, але ця історія надзвичайна, оскільки абсолютно незрозуміло, як хлопців вдалося звинуватити без будь-яких серйозних доказів.

New York Post передає, що хлопці відбували покарання за вбивство офіцера Роландо Нішера, до якого не мали відношення, завдяки детективу Луїсу Скарселле. Саме він підмовив напарника убитого поліцейського, Роберта Кросона, свідчити проти Джона і Роузана.

На місці злочину були виявлені відбитки пальців, які не належали ні Бунну, ні Харгрейв. Більш того, спочатку Кросон стверджував, що напарника вбили білі хлопці, яким на вигляд було років по 20.

«Коли ми перечитували справу Джона і Роузана, то відразу побачили в ньому нестикування. Воно просто розходилося по швах», — розповідає адвокат Бунна Гленн Гарбер.

Суддя Верховного суду Брукліна Шон Дья Сімпсон, яка визнала Джона невинним, теж не змогла стримати свого обурення і емоцій: «Повірити не можу. Вам було всього 14 років. Такого ніколи не повинно траплятися!»

Як би там не було, але Банн витримав всі жахи в’язниці і вийшов з неї нормальною людиною. Те, що відбувається за гратами, сильно вразило його, тому він заснував некомерційну організацію AVoice4TheUnheard, яка надає книги в тюрми, і допомагає ув’язненим навчитися читати.

Найбільше вражає те, що Банн і Хагрейв далеко не єдині жертви махінацій детектива Скарселли. Перегляд однієї справи спричинив за собою подальшу перевірку. Виявилося, що поліцейський протягом 1980-х-1990-х підробляв докази і змушував лжесвідчити в більш, ніж 70 кримінальних справах.

«Чесно, не знаю, робив він це спеціально чи ні. Намагався мені насолити якось? Для мене головне, що я нарешті визнаний невинним», — говорить Джон Бунн.

У минулому році суд виправдав Джаббаров Вашингтона, який провів понад 20 років у в’язниці за вбивство. Його також підставив Скарселла. З’ясувалося, що він вплинув на стареньку, яка бачила втікаючого з місця злочину хлопця з вікна свого 6-го поверху. Детектив переконав її свідчити проти Джаббаров.

Перегляд справ детектива Скарселли ведеться досі. Страшно уявити, скільки людських доль зламала ця бездушна людина. Люди сидять у в’язниці за два десятки років і більше за злочини, які не скоювали.

Якщо вдасться довести провину детектива, то, здається мені, його засудять на кілька довічних. Тоді він нарешті-то опиниться в шкурі своїх жертв і понесе заслужене покарання.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
1
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Чоловік розплакався в залі суду, коли його визнали невинним через 27 років…