20 абсурдних і чесних ілюстрацій про хвороби сучасного суспільства.


Мистецтво супроводжувало людину з найдавніших часів: наскальний живопис, примітивні малюнки, фігурки. Згодом люди навчилися створювати більш якісні предмети мистецтва, в яких висловлювали свої погляди на світ.

Все це змушує думати, що мистецтво створено не тільки для втіхи погляду, а й для позначення важливих ідей, пошуку себе. Таким чином автор може достукатися до людей, звернути їх увагу на нагальні проблеми, розповісти всьому світові правду, якою б гіркою вона не була.

І сьогодні ми познайомимося з творчістю австрійського художника Герхарда Гадерера, який починав свою кар’єру рядовим співробітником рекламного агентства. Але коли в 1985 році 34-річному чоловікові провели складну операцію і видалили пухлину, він переглянув свої погляди на життя.

Герхард кинув прибуткову роботу і зосередився на кар’єрі художника-сатирика. Тепер його сміливі роботи не щадять нікого. Вони боляче б’ють по самолюбству кожного, хто впізнає в них себе.

І дійсно, в кожному з малюнків австрієць намагається сказати щось важливе, те, що потрібно почути кожному члену сучасного суспільства.

Напевно, в тому і сила мистецтва, що воно змушує кожного зупинитися, відволіктися від рутинних справ і задуматися.

Адже поквапливе переглядання прекрасних картин або бездумне прочитання геніальної книги безглузде. Мистецтво необхідно зрозуміти, обдумати.

І над роботами Гадерера дійсно варто задуматися. Чи все добре в світі навколо нас? Скільки сенсу і цінності в нашому житті?

Однією з проблем австрієць вважає те, що ми швидше орієнтуємося на красиву картинку, ніж на справжню суть речей. Але ж красива річ може виявитися порожньою.

Те ж саме стосується і людей — людина з непривабливою зовнішністю може виявитися справжнім подарунком долі.

Герхард Гадерер своїми творами намагається достукатися до людей. Він хоче, щоб кожен відкинув нав’язані суспільством стереотипи і став думати власною головою.

За 30 років творчості Гадерер намалював кілька тисяч карикатур. Ми сьогодні побачили тільки невелику їх частину. До слова, за зайву різкість робіт австрієць одного разу був засуджений до 6 місяців тюремного ув’язнення умовно. Сталося це через книги карикатур «Життя Ісуса», тираж якої в Греції заарештували. Але це художника не зупинило.

А як ти розумієш роботи Герхарда Гадерера?

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
1
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 абсурдних і чесних ілюстрацій про хвороби сучасного суспільства.