Як Володимир Сиса побудував будинок з пляшок і склотари


Багато хто вважає, що будинок з пляшок може бути хіба що в фантастичному оповіданні. Насправді деякі ентузіасти вже давно просувають скляні пляшки як будівельний матеріал.

А окремі умільці, до числа яких належить головний герой нашої статті, не перший рік живуть у власноруч збудованому «пляшковому будинку». Володимир Сиса, мешканець дачного селища під Запоріжжям, виношував цю ідею два десятка років, але нарешті виконав давню мрію!

Будинок з пляшок

Перший будинок зі скляних пляшок був зведений в США на початку минулого століття. За легендою, Вільям Пек, його творець, дуже любив пиво. Тому як будматеріал для житла чоловік вибрав тару від обожнюваного напою.

Будинок Пека, між іншим, простояв дуже довго і був знесений лише в 1980 році. А деякий час назад відома пивоварна компанія Heineken навіть випускала особливі пляшки в формі цегли!

У 80-х роках минулого століття Володимир Кирилович Сиса, головний герой нашої статті, дізнався про існування незвичайних будинків з німецького журналу. З тих пір чоловік буквально загорівся ідеєю спорудити для себе і сім’ї подібне житло.

Будівництво Сиса почав, коли в кінці 80-х у нього з’явилась ділянка. На той час в квартирі сім’ї Володимира вже зберігалося чотири тисячі пляшок з-під шампанського!

Будівельні матеріали чоловік збирав довго. Серед джерел він називає парки і пункти прийому склотари. Крім того, пристойну кількість пляшок подарували йому друзі.

До кожного застілля знайомі Володимира купували для нього шампанське, знаючи, що потрібно чоловікові. Дізнавшись, чим займається сусід, інші дачники теж почали приносити йому склотару під хвіртку.

Зрозуміло, справа не обійшлася одними лише пляшками. У вільний час Сиса багато працював над своїм проектом, креслив сотні ескізів, розробляв технологію будівництва. Пізніше – закуповував інші будматеріали.

Крім того, далеко не всяка склотара підходила для будівництва будинку. Так, наприклад, сучасні пляшки від шампанського стали робити тонше радянських. Саме тому Володимир не змішував їх при будівництві, зводячи одну стіну повністю зі старої склотари, а іншу – з нової.

Головним помічником Сиси в роботі над незвичайним проектом була його дружина Людмила. Вона разом з невісткою та онукою мила пляшки і перевіряла їх на наявність сколів і тріщин. А пізніше, вже безпосередньо під час будівництва будинку, дружина виконувала для чоловіка всю підсобну роботу – до основної чоловік її не підпускав.

Людмилу можна з повним на те правом назвати головною музою Володимира. Зрештою, коли роботи закінчилися, чоловік подарував їй довгобуд на золоте весілля!

Сьогодні подружжя не натішиться на диво-будинок. Закочені в бетон пляшки не поступаються міцності цеглин і не розіб’ються, хоч молотком їх лупи. Такий будматеріал створює особливу повітряну подушку, завдяки якій в будинку тепло взимку і прохолодно влітку.

Крім того, Людмила дуже хвалить «пляшкову» вежу: там, мовляв, добре ростуть квіти і огірки. В майбутньому жінка планує облаштувати нагорі повноцінну оранжерею.

За чудернацьке житло подружжю Сиса пропонували шалені суми, але Володимир і Людмила навідріз відмовляються продавати чарівний будинок. Крім основної будівлі, на п’яти сотках побудована сауна і зводиться басейн. А ще на території ділянки чоловік спорудив алею, будівельним матеріалом для якої теж служать пляшки!

На втілення давньої мрії в реальність Володимир витратив двадцять років важкої праці, тонни цементу і близько восьми тисяч пляшок. Проте чоловік вважає, що результат однозначно вартий всіх зусиль.

А спочатку колеги на заводі лише жартували над нашим героєм, думаючи, що він займається дурницями. Зате тепер чудо-будинок Володимира Сиси відомий на весь світ!

Цікава стаття? Поділися з друзями!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
1
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
1
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
15
Подобається
О боже О боже
3
О боже
Круто Круто
30
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Як Володимир Сиса побудував будинок з пляшок і склотари