Шкільні будні дітей в Китаї шокують. Малюки трудяться більше 10 годин на день.


Китайські діти все своє життя ведуть жорстоку боротьбу за особисте місце під сонцем. Їхній шлях починається з переповненого пологового будинку, адже за статистикою в рік на теренах Піднебесної народжується майже два мільйони немовлят.

Декретна відпустка дуже коротка, чим користуються приватні дитячі садки. Там приймають навіть п’ятимісячних малюків, тоді як в державний заклад беруть мінімум дволіток. А до шести років малюк відправляється в школу.

Зауважимо відразу: китайських дітей прикріплюють до навчальних закладів за місцем проживання, так що в окрузі, де розташоване престижний навчальний заклад, ціни на житло зазвичай злітають до небес.

У школах маленькі китайці гризуть граніт науки 12 років. Шість років забирає початкова школа, в якій крихіткам викладають музику, математику, фізкультуру, китайську та англійську мови.

У трирічній середній школі до числа предметів додаються біологія, географія, інформатика і фізика. А в останні три роки дитина працює з предметами, необхідними їй для вузу.

В інших куточках земної кулі перші два-три класи вважаються певним продовженням дитячого садка. А ось китайські діти починають посилено працювати відразу після надходження в школу. Навчальний день починається о пів на восьму ранку і може тривати аж до 10-ї години вечора.

Вільного часу у малюка з Піднебесної немає як такого. Сумнозвісна програма «одна сім’я — одна дитина» привела до того, що з народження немовля розглядається всіма близькими як особливий інвестиційний проект. Батьки розуміють, що в умовах високої конкуренції вгору проб’ються лише наодиниці.

Освіта в китайських школах базується на інших принципах, ніж у нас. Від дитини тут вимагають в першу чергу працьовитості, покірності і посидючості.

Учневі в Китаї необхідно в найкоротші терміни запам’ятовувати величезну кількість інформації, а ось творче мислення там не в пошані. За це місцеву систему освіти часто критикують, називаючи її «вбивцею фантазії».

Після закінчення кожного з трьох етапів навчання в школі учень здає складні іспити. Провалений тест автоматично закриває дитині дорогу в університет.

Зрозуміло, діти, які не пройшли за конкурсом до місцевих ВНЗ, завжди можуть спробувати щастя за кордоном. Популярна в Китаї приказка говорить: мовляв, розумні вчаться на батьківщині, а дурні — на чужині.

У спортивних школах Піднебесної учні і зовсім часом плачуть ридма кожен день. Що панує там сувора дисципліна передбачає роботу на знос. Виховують в таких школах не кого-небудь, а майбутніх чемпіонів, так що дитина, яка не отримала «золото», буде вважати себе невдахою.

Втім, в звичайних навчальних закладах спостерігається схожа картина з оцінками. Малюк, який приніс п’ятірку з мінусом, зустріне не захоплення або радість батьків, але закиди з приводу мінуса. Незалежно від того, спортивна це школа або звичайна, китайські діти виховуються відповідно до принципу «все або нічого»!

Навіть для запеклих хуліганів існують свої навчальні заклади: так звані «школи кунг-фу». Учні тут тренується цілодобово, живуть на повному пансіоні, але отримують лише базову освіту.

Місцеві викладачі луплять вихованців палицями і кулаками, але в підсумку дитина, яка закінчила таку школу, може запросто знайти собі місце в спорткомплексі, додзьо або кіностудії.

Діти Китаю мало не з молоком матері вбирають два основні принципи. Перший з них говорить: в майбутньому ти станеш або переможцем, або порожнім місцем, а ким саме — залежить тільки від тебе.

Ну а другий постулює: поки людина живе, вона повинна вчитися. Ось чому іноземцям так складно конкурувати з людьми, які пройшли жорстоку школу Піднебесної. Але в той же час професії, що вимагають творчої жилки, далеко не завжди даються китайцям легко.

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
2
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
2
Круто
Що за! Що за!
0
Що за!
Vicky

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Шкільні будні дітей в Китаї шокують. Малюки трудяться більше 10 годин на день.