15 приголомшливих фактів про Дубай.


Дубай – найвідоміше і найважливіше місто Близького Сходу. Це найбільше місто Об’єднаних Арабських Еміратів і просто місце скупчення величезної купи грошей. Щороку сюди приїжджають сотні тисяч туристів. Місто, безсумнівно, варто того, щоб його відвідати.

Це місце тільки на перший погляд виглядає як арабська казка. Поглянувши на нього зсередини, можна жахнутися, якою ціною все це створено.

Ми підготували для тебе найнеприємніші факти про Дубай. Не думаю, що шейхи ними пишаються. Хоча, хто їх знає?

1. Робочий день рядового іммігранта в Дубаї триває до 14 годин

Як тобі сидиться в зручному кріслі 8 годин на день? Робітники з Дубая можуть тобі тільки позаздрити. Місто росте величезними темпами. За швидкістю розвитку воно поступається, хіба що, китайським мегаполісам. Однак це досягається дорогою ціною.

Робітники працюють не покладаючи рук на пекельній спеці, яка досягає +48 градусів на сонці по 14 годин на день. Туристам рекомендують не перебувати на відкритому сонці більше 5 хвилин.

Але робочих це не стосується. Все це стає причиною смертельних випадків. Влада намагається це замовчувати і відкуповується від бідолах грошима. Та чи надовго це?

2. Заборона поцілунків в громадських місцях

Незважаючи на те, що місто досить популярне серед туристів, відірватися по повній тут не вийде. Якщо хтось збирається їхати сюди зі своєю парою, то доведеться притримати свої почуття і не афішувати їх. За порушення передбачається значний штраф.

Ще небезпечніше тут займатися сексом, не перебуваючи у шлюбі з партнером. За таку витівку місцева поліція надовго посадить за грати.

3. В ОАЕ сексу немає

Ісламські держави традиційно нетерпимо ставляться до алкоголю, наркотиків і сексу. Дівчат легко можуть покарати за надмірно відкриті наряди. Але Аллах бачить тільки вдень. З настанням ночі правила гри змінюються.

Найдавніша в світі професія користується великою популярністю в Дубаї. Путани готові надати свої послуги за 500 доларів на годину. Здається, досить дороге задоволення. За місцевими розцінками це цілком прийнятна ціна. Великий бізнес заохочує таку розпусту, а поліція закриває на це очі.

4. Бездумна трата обмежених запасів води

Ні для кого не секрет, що Дубай знаходиться в пустелі. За ідеєю з водою тут має бути туго. Ні в якому разі араби не відчувають нестачі води. Вони навіть витрачають її величезну кількість для поливу газонів на полях для гольфу.

Таке бездумне поводження призводить до швидкого вичерпання водних запасів. Ресурси не вічні. Навіть якщо нафта буде приносити прибуток і далі, з неї не вийде зробити питну воду.

5. Запаси нафти скоро вичерпаються

Дубай побудований на виручені з продажу нафти долари. Таке джерело доходу здається просто казкою. Однак бувальщина така – ніщо не вічне. Надприбутки і високий рівень життя сьогодні не запорука безхмарного завтра.

В ОАЕ практично немає виробництв. Це означає, що країна майже повністю залежна від природних ресурсів. Коли вони закінчаться, влада сяде в калюжу.

6. Расизм по-арабськи

Західне суспільство просуває людську свободу і толерантність. Расове питання вже давно не стоїть на порядку денному цивілізованого світу. Однак в Дубаї расизм процвітає.

При працевлаштуванні походження – головний критерій відбору. Американці і європейці в середньому заробляють в 2-3 рази більше вихідців з країн Африки та Азії.

7. Трудова кабала

Гарний зовні і гнилий зсередини. Такий Дубай насправді. Люди з Індії, Китаю, Пакистану та інших країн приїжджають сюди в пошуках кращого життя. В результаті роботодавці змушують їх працювати понад норму, відбирають документи і занижують зарплати.

Красиві мрії про гідне життя розбиваються об стіну реальності.

8. Забруднення навколишнього середовища

Будівництво нових об’єктів завжди створює гори сміття. На додачу завжди залишається забруднена вода і рідкі відходи. Вони зливаються прямо в море. Сміття не утилізують належним чином і купи залишаються на поверхні.

Влада ніяк на це не реагує. Критикувати її марно. За таке можуть видворити з країни.

9. Швидкі і мертві

Дубай відомий тим, що його наповнюють дорогі суперкари з усіх куточків світу. Навіть поліція розсікає на Lamborghini і Bugatti. Любителі машин просто в захваті.

Однак цей рай автолюбителя перетворюється в пекло звичайного водія. Лихачі на дорогах Дубая – звичайна справа. Люди також не дотримуються всіх правил дорожнього руху. Результат плачевний. Місто в лідерах світу за кількістю автокатастроф.

10. Фальш у всьому

Люди, які прожили в Дубаї довгий час, кажуть, що в місті все несправжнє. Штучні дерева та неприродна поведінка людей з часом втомлює.

Арабські багатії побудували місто, щоб відчувати себе королями. Таке ж почуття намагаються викликати у туристів, вишукуючи з їхніх кишень гроші. Це виглядає як одна велика вистава.

11. Правий той, у кого більше прав

Багатіям все дарма. Порушивши закон, вони завжди відкупляться і не понесуть покарання. Бідні, в свою чергу, караються за будь-яку помилку.

Якщо немає грошей на сплату штрафу або прострочив оплату податків – підеш за грати. До співробітників транснаціональних корпорацій таке ж відношення. Якщо компанія зазнає збитків – її майно заарештують, разом з ним все, що належить робітникам.

12. Дубай для всіх

За оцінками міграційного бюро в Дубаї живуть близько 150 тисяч робітників. В основному це вихідці з країн третього світу.

Вони живуть в жахливих умовах по 10 чоловік в кімнаті і відчувають незручності в зв’язку з нестачею санітарних норм. Людей не тримають за людей.

13. Дикі тварини на повідку

Шейхи настільки багаті, що їм нікуди дівати гроші. Одні купують золоті автомобілі, інші наповнюють басейн шампанським. Модні хитрощі, яким немає меж.

Домашні вихованці у них теж незвичайні. Їм не потрібні собаки, коти або папуги. Багатії заводять собі левів, гепардів та інших котячих. Те, що дикі тварини страждають в неволі, нікого не хвилює.

14. Ніякої свободи слова

Дубай – місце, де ти не зможеш вільно висловлювати свої думки. Незгодні швидко замовкають, опинившись за гратами. Поліція ніколи не дрімає. Критика влади суворо заборонена.

Все б нічого, однак більше половини населення ОАЕ – іммігранти. Звичайно ж вони не згодні з положенням справ. Але доводиться мовчати.

Громадянство отримати практично нереально, мовчання допомагає зберегти свій дозвіл на перебування. Якщо відкриєш рот – посадять або депортують.

15. Оплот диктатури

Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум – емір Дубая, прем’єр-міністр і віце-президент Об’єднаних Арабських Еміратів. За всіма цими титулами ховається титул монарха.

Ця людина практично одноосібно вирішує долю країни і контролює весь бізнес. Саме він стоїть за створенням авіакомпанії Emirates, туристичного холдингу Jumeirah Group і конгломерату DP World. Він також керував будівництвом найвищої будівлі в світі – Бурдж Халіфа.

Дубай – місто контрастів. Велична і багата столиця головної країни Близького Сходу. Яскравий зовні і похмурий зсередини.

Не варто боятися включати його в свій список міст, які варто обов’язково відвідати. Адже воно створене для туризму. Втім, жити тут, будучи не громадянином, нелегко.

Хотів би ти відвідати Дубай? Залишай свою відповідь в коментарях і дізнайся думку своїх друзів.


Подобається публікація? Тоді поділись нею з друзями у соцмережах!

Твоє враження від прочитаного

Злий Злий
0
Злий
Мило Мило
0
Мило
Фігня Фігня
0
Фігня
Химерний Химерний
0
Химерний
Подобається Подобається
0
Подобається
О боже О боже
0
О боже
Круто Круто
0
Круто
Що за! Що за!
1
Що за!
Kate

Коментар 0

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 приголомшливих фактів про Дубай.